Jūras rekviēms

Reģ Nr. 1-08/134/2013

Projekta mērķis

Piesaistīt Latvijas sabiedrības uzmanību un likt aizdomāties par Baltijas jūru kā dzīvu un trauslu, bet piesārņotu un apdraudētu organismu. Latvijas cilvēku, kas iegrimis ikdienas rutīnā mēgināt izraut no komforta zonas. Pamodināt. Pateikt, ka mēs aizvien daram pāri jūrai, jūrai, kura ir mūsu bagātība un saknes. Mūsu simbols. Savu vēstījumu panāksim apvienojot video jeb kino mākslu, Mocarta rekviēmu ar Ineses Galantes fonda organizēto koncertu.

Projekta uzdevumi

Izveidot 50. minūšu projekcijas filmu, kura tiks atskaņota Inese Galantes fonda koncertā 2014. gada augustā un vēlāk demonstrēta Latvijas televīzijā. Tāpat izveidot desmit klipus demonstrēšanai televīzijā un internetā. Katram klipam būs savs mērķis jeb diskurss. Mūsu nodoms ir 2014. gada jūliju - augustu veidot kā Baltijas jūras mēnesi. Koncerts Dzintaru koncertzālē būs kā kulminācija Baltijas jūras atmodas akcijai. Baltijas jūrai veltīto pasākumu kopums sāktos ar Lielo talku aprīlī. Ar “Jūras rekviēmu” vēlamies sasniegt aktīvo sabiedrības daļu. Projekta aktivitāšu grafiks : 2013. gada oktobris – 2014. gada aprīlis izpēte. 2014. gada aprīlis – jūnija beigas filmēšana. 2014. gada jūlijs montāža. Filmā un klipu izveidē iesaistīto saraksts: Sandijs Semjonovs, Uģis Brikmanis, Uldis Cekulis, Dainis Kļava, Valdis Celmiņš un citi.

Projekta rezultāti

Pievērst sabiedrības uzmanību Baltijas jūras problēmam. Ar klipiem interneta un televīzija platformā uzrunāt dažādu interešu grupas. Televīzijā ar filmas un koncerta palīdzību sasniegt vairāk nekā 100 tūkstošus skatītāju.

Vadlīnija Atbildīgs dzīvesveids; Vides izglītība un audzināšana
Realizācijas laiks 15.09.2014
Īstenotājs Vides Filmu Studija
Rīga, Lapu iela 17, LV-1002
Projekta kopējās izmaksas 26 355.85 €
Pieprasītais finansējums no Vides aizsardzības fonda 21 630.50 €
Piešķirtais finansējums no Vides aizsardzības fonda 21 500.72 €
Lēmums Piešķirt
Mēs izmantojam sīkdatnes. Lietojot mūsu mājas lapu, jūs piekrītat izmatot mūsu sīkdatnes.