Daba bērniem

Reģ Nr. 1-08/11/2013

Projekta mērķis

Projekta mērķis ir radīt dziedinošu, audzinošu un ekoloģisku vidi krīzes centrā esošajiem bērniem. Projekta apakšmērķi: 1. Veicināt bērnu sociālo rehabilitāciju, iekārtojot un veidojot apkārtējo vidi, kas sekmētu bērna personības vispusīgu attīstību. 2. Ieviest un attīstīt vides izglītību krīzes centra bērniem un darbiniekiem. 3. Veicināt sabiedrības iesaistīšanos brīvprātīgajā darbā, kas sniedz ieguldījumu vietējā kopienā.

Projekta uzdevumi

1. Projekta sākumā tiks iepirkti ziedu, krūmu un koku stādi. Esam aptaujājuši tuvākās stādu audzētavas un izvēlējušies cenas un sortimenta ziņā draudzīgāko piedāvājumu, ko piedāvā SIA "Stādaudzētava Blīdene" . (skat. pielikumā). 2. Teritorijas apstādāmās platības plānošana. 3. Darbinieku, vietējo iedzīvotāju, Tukuma Nevalstisko organizācijas apvienības biedru un masu mediju informēšana par gaidāmo labiekārtošanas darbu un aicinājums piedalīties. 4. Stādīšanas priekšdarbu veikšana - darbam nepieciešamo materiālu (darba rīku, darba cimdu u.c.) sagādāšana. 5. Rožu, augļu krūmu un koku stādīšana. 6. Novērošanas dienasgrāmatas iekārtošana, centra bērniem. Dienasgrāmatā bērni kopā ar audzinātājām veiks ierakstus par stādu augšanu un citas piezīmes un radošas izpausmes par stādu dzīvi.

Projekta rezultāti

Krīzes centra pakalpojums ir krīzē nonākušo un vardarbībā cietušo bērnu rehabilitācija. Pateicoties projekta realizācijai krīzes centra vide kļūs arvien sakoptāka, bioloģiskāka un videi draudzīgāka, kas sniegs neizmērojami pozitīvu ietekmi uz bērnu veselību un emocionālo stāvokli. Bērni un personāls šajā sakoptībā jutīsies arvien labāk un spēs realizēt savus mērķus un ieceres. Lauku sakoptība bērniem un jauniešiem liek izvērtēt zemes vērtību un apzināties tās nozīmi mūsu dzīvē. Augot sakoptā vidē, jaunajai paaudzei būs savādāks skatījums uz dzīvi laukos, uz zemes vērtību. Projekts palīdzēs bērniem veidot izpratni par to, ko mums dod zeme un, kā par to rūpēties. Pavasarī augļu koki krāšņi ziedēs un priecēs acis, bet vasarā tie briedinās augļus. Rudenī bērniem būs lieliska iespēja pašiem lasīt un baudīt ekoloģiski audzētas ogas un augļus, ko nesīs iestādītie krūmi un koki. Projekts veicinās vides sakoptību, jo mēs vēlamies redzēt centru kā vietu ar sakoptu vidi. Projekts veicinās piederības un atbildības sajūtu. Centrā satiekas dažādu vecumu cilvēki – bērni, jaunieši, pieaugušie un vecākās paaudzes cilvēki. Īstenojot projektu bērniem, jauniešiem tiks mācīts darba tikums un tas, ka sakopta vide ir vērtība, un vēlāk mēs paši varēsim baudīt paveiktā darba augļus. Projekta ietvaros tiks iekārtota augu novērošanas dienasgrāmata, kura tiks pildīta arī pēc projekta. Šīs aktivitātes mērķis ir veicināt bērnos izpratni par dabā norietošajiem procesiem un attīstīs bērnu novērošanas prasmes.

Vadlīnija Atbildīgs dzīvesveids; Vides izglītība un audzināšana
Realizācijas laiks 31.10.2013
Īstenotājs Zantes ģimenes krīzes centrs
Zantes pag., Kandavas nov., Skolas ielā 4, LV-3134
Projekta kopējās izmaksas 711.44 €
Pieprasītais finansējums no Vides aizsardzības fonda 355.72 €
Lēmums Noraidīt
Mēs izmantojam sīkdatnes. Lietojot mūsu mājas lapu, jūs piekrītat izmatot mūsu sīkdatnes.